Tuesday, 24 December 2013

W26 Ho ho ho...

Jaka Wigilia taki cały rok, podobno.

Było by fajnie, poza brakiem Towarzysza Męża, za którym tęsknimy już bardzo.

I poza czekaniem przez ponad godzinę w kolejce do myjni i zepsuciem się myjni tuż przed moim samochodem. Ale to przecież wszystko nieważne i nie samym czystym świątecznym samochodem zuz w ciąży żyje.

Pogoda cudna, wiosenna. 'Let it snow' w radio kompletnie nijak się ma do 12'C, bezchmurnego nieba i słońca na zewnątrz. Czuję się dziwnie z taką pogodą, gdzie ten trzaskający mróz, śnieg skrzypiący pod stopami, ciepłe szaliki i rękawiczki i zaczerwienione od mrozu policzki? Nie ma to nie ma, trudno. Pewnie pojawi się na Wielkanoc.

W domu rodzinnym jednak ciepło, świątecznie, pachnąco. Z dwunastoma tradycyjnymi potrawami, z choinką, z prezentami, z kolędami, ze wszystkim, co w Świętach cenię i lubię. Nawet ten brak śniegu do przeżycia, kiedy jedzony raz w roku barszcz z uszkami smakuje tak, że mimo 11 innych dań proszę o dokładkę. Ach, co to jest za barszcz...

Wszyscy życzą mi szczęśliwego rozwiązania. Czego i sama sobie życzę. Nie mogę uwierzyć że za rok to już będzie inna Wigilia. Sentymentalnie mi, refleksyjnie mi, wzruszająco mi, i... dobrze. Chyba po prostu dobrze i szczęśliwie.

Kochani, przepraszam że dziś tak inaczej i tak krótko i tak mało śmiesznie. Święta to jednak magiczny czas. Z całego serca właśnie tej magii Wam życzę.

Ho ho ho!
z&m
7 comments:

 1. Kochanie...szczesliwego rozwiazania a jakze!!!!:)

  ReplyDelete
 2. Pogoda faktycznie, bardziej wielkanocna... ;) Odpoczywaj sobie z rodzinką w spokoju i radosnej atmosferze, w końcu to ostatnie "takie" święta;) Życzę Ci żeby wszystsko układało się po Twojej myśli, radość i nadzieja Cię nie opuszczała oraz dużo, dużo zdrowia dla Ciebie i Maluszka! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki Makolu, życzenia piękne i mam nadzieję że się spełnią. I wzajemnie!!!!

   Delete
 3. Nasza dzielna przyszła mamo,
  Trochę czasu Ci zostało,
  Ale finał jest już bliski
  I zaraz będzie po wszystkim.
  I na świecie, po tej stronie
  Przywitamy szczęście Twoje,
  Co jak promyk słońca mały
  Rozpromieni dom Twój cały,
  Stając się sensem istnienia
  Źródłem ciepła i spełnienia.
  Bądź więc dzielna i cierpliwa,
  Niech uśmiechu nie ubywa.
  Dla nas jesteś wciąż ta sama,
  Choć z nowym imieniem MAMA


  ReplyDelete
  Replies
  1. Aleksandra Sz.

   Delete
  2. Olcia, pierombol, ale Ci się rymuje!

   Delete